Tatvan Belediyesi'nin karla mücadele çalışmaları

Tatvan Belediyesi'nin karla mücadele çalışmaları
Tatvan Belediyesi'nin karla mücadele çalışmaları
BİTLİS (AA) - Tatvan Belediyesi, ilçede 4 gündür aralıklarla devam eden yoğun kar yağışının ardından karla mücadele çalışması başlattı.Belediye karla...

BİTLİS (AA) - Tatvan Belediyesi, ilçede 4 gündür aralıklarla devam eden yoğun kar yağışının ardından karla mücadele çalışması başlattı.

Belediye  karla mücadele ekipleri, cadde, sokak ve kaldırımlarda kar küreme çalışması yürütüyor.

Belediye Başkanı Fettah Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, karla mücadele çalışmasını 2 greyder, 4 kepçe, 4 yükleyici ve 80 personelle yürüttüklerini söyledi.

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına karşı müdahale için önceden planlama yapıldığını ve ilçeyi 7 bölgeye ayırarak görev dağılımı yaptıklarını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"Kış aylarının ilçemizde çetin geçtiğini göz önünde bulundurarak kış öncesi belirli önlemler almıştık. Bu tedbirler neticesinde ilçemizi bölgelere ayırıp ekiplerimiz arasında görev dağılımı gerçekleştirerek, daha sağlıklı bir çalışma sistemi oluşturduk. Toplam 10 makinesi ve 80 personelle, günün 24 saati görev başındayız. Kar yağışından etkilenen mahallelerimizde kapanan yolları açmak için ekiplerimiz yoğun çalışma içerisinde. Halkımızın evlerine ve iş yerlerine rahatlıkla ulaşabilmesi için her zaman olduğu gibi yoğun bir mesai içindeyiz."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Hava

  ,

  kış

  ,

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  müdahale

  ,

  Karşı

  ,

  Cadde

  ,

  Tatvan