Tatvan, diş tedavisinde iddialı

Tatvan, diş tedavisinde iddialı
Tatvan, diş tedavisinde iddialı
BİTLİS (AA) - Tatvan'da ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin tümünü verdiklerini belirten Diş Hekimi Fatih Gül, cerrahi müdahale olmadığı sürece il...

BİTLİS (AA) - Tatvan'da ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin tümünü verdiklerini belirten Diş Hekimi Fatih Gül, cerrahi müdahale olmadığı sürece il dışına sevk yapmadıklarını, tüm tedavileri Tatvan Devlet Hastanesi ek hizmet binasında uyguladıklarını söyledi.

Tatvan Devlet Hastanesi bünyesindeki Diş Tedavi ve Protez Merkezi'nde 6 hekim ile birlikte günlük ortalama 150 hasta tedavi ettiklerini kaydeden Gül, Tatvan'daki hastaların yanı sıra çevre il, ilçeler ve köylerden gelen hastaların mağdur olmaması adına her türlü ağız ve diş sağlığı tedavisi hizmetlerini verdiklerini ifade etti.

Ağız ve diş muayenesi, diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, kron ve köprü protezi ile hareketli ve total protez hizmetlerinin yanı sıra diş taşı temizliği hizmetini de yürüttüklerini kaydeden Gül, "Hastalarımız buradaki tedavi hizmetlerimizden oldukça memnunlar. Sevk ihtiyacımız neredeyse yok düzeydedir. Çünkü sadece cerrahi müdahale gerektiren hastaları tek sevk ediyoruz. Bazı uzmanların yapması gereken işlemler olduğu zaman çevre illere ve üniversite hastanelerine sevk oluyor. Onun dışında gelen hastaların tedavileri büyük bir orada karşılanmaktadır" diye konuştu.

Diş tedavisi için merkeze geldiğini ifade eden Misar Kaş ise, diş çekimi yaptırdıktan sonra protez yaptırmayı düşündüğünü ve hastanede verilen hizmetten çok memnun olduğunu söyledi.