Tatvan sahilindeki çardağın yakılmasına tepki

Tatvan sahilindeki çardağın yakılmasına tepki
Tatvan sahilindeki çardağın yakılmasına tepki
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesi sahilinde çardakların yakılması ve ağaçların kesilmesine esnaflar tepki göstererek, gerekli önlemlerin alınmasını...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesi sahilinde çardakların yakılması ve ağaçların kesilmesine esnaflar tepki göstererek, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Sahildeki esnaflardan Şakir Türkmen, gece Van Gölü'nün Tatvan sahilindeki çardaklardan birinin kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldığını ve sahildeki 6 ağacın da kesildiğini söyledi.

Vatandaşların sürekli aileleriyle vakit geçirdikleri Tatvan sahilinde güvenlik önlemlerinin alınmamasından yakınan Türkmen, şöyle konuştu:

"Gece saatlerinde sahildeki çardaklardan biri yakılmış, sahildeki 5 yıl önce dikilen ağaçlar ise testereyle kesilmiş. Oturma bankları yerinden sökülmüş. Bu üzücü bir durum. Tatvan Belediyesi'ne ait olan ve zarar gören bu demirbaşların maliyeti ortalama 50 bin lira civarındadır. Bu güzel sahili yakıp yıkmaya ve harabe hale getirmeye hiç kimsenin hakkı yok. Esnaf olarak burada huzur istiyoruz. Güvenlik önlemlerinin bir an önce alınmasını istiyoruz. İlgili kurumların konu hakkında duyarlı olmasını bekliyoruz."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Gece

  ,

  lira

  ,

  güvenlik

  ,

  esnaf

  ,

  Tatvan