Tatvan'a doktor ataması

Tatvan'a doktor ataması
Tatvan'a doktor ataması
BİTLİS (AA) - Tatvan Devlet Hastanesi'ne 8 uzman doktor atandı.Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Akay, yaptığı açıklamada, son dönemde...

BİTLİS (AA) - Tatvan Devlet Hastanesi'ne 8 uzman doktor atandı.

Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Akay, yaptığı açıklamada, son dönemde hastaneye atanan bir çocuk cerrahisi, 4 çocuk sağlığı ve hastalıkları ile 3 kadın hastalıkları ve doğum uzmanının hizmet verdiğini belirtti.

Hastanenin ek hizmet binasında çocuk sağlığı ve hastalıkları ile bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının hizmeti verdiğini ifade eden Akay, şöyle konuştu:

"Hastanemize Tatvan'a bağlı köylerimiz dahil olmak üzere, çevre ilçelerden hastalar geliyordu. Nüfus yoğunluğundan dolayı doktor sayımız yeterli değildi. Bu nedenle poliklinikler önünde yığılma oluyordu. Ayrıca ilçe dışından gelen hastalar yoğunluktan dolayı sıra bulamadığı için geri dönmek zorunda kalıyordu. Bu sorunları atlatmak ve daha iyi bir sağlık hizmeti verebilmek için doktor kadromuzu genişlettik. Böylelikle daha çok hastaya ulaşarak daha iyi sağlık hizmeti verebileceğiz."