Tatvan'da "AB Projeleri Hazırlama Teknikleri" kursu açıldı

Tatvan'da "AB Projeleri Hazırlama Teknikleri" kursu açıldı
Tatvan'da "AB Projeleri Hazırlama Teknikleri" kursu açıldı
BİTLİS (AA) - Tatvan İlçe Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Proje Koordinasyon Merkezi, ilçede görev yapan eğitimcilere yönelik, "AB...

BİTLİS (AA) - Tatvan İlçe Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Proje Koordinasyon Merkezi, ilçede görev yapan eğitimcilere yönelik, "AB Projeleri Hazırlama Teknikleri" kursu açtı.

Okulların AB projelerinden daha çok faydalanması amacıyla Selahattin Eyyubi Ortaokulu Konferans Salonunda verilmeye başlanan kurs kapmasında, proje hazırlama konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler veriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer ile kursu ziyaret eden Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, açılan kursun önemini vurguladı.

Erkan, şöyle konuştu:

"Bu kurs, okulların AB projelerinden daha çok faydalanabilmesi amacıyla açıldı. Ücretsiz olarak açılan bu kurs önemli bir avantajdır. Kurstan en iyi şekilde istifade edilmesi gerekiyor. Kursa katılan eğitimcilerimizin kurs sonunda iyi bir projeci olacağına ve bir birinden güzel projelere imza atacaklarına olan inancımız tamdır. Bu kurstan sonra her okulumuzun en az bir proje hazırlamasını bekliyoruz. Bu vesileyle tüm kursiyer ve eğitimcilerimize başarılar diliyor ve açtığımız kursun ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Toplam 80 gönüllü öğretmenin katıldığı kursun, 40'ar kişilik iki grup şeklinde, iki hafta boyunca devam edeceği, kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan eğitimcilere başarı belgesi verileceği belirtildi.