Tatvan'da doğalgaz hattı döşenecek

Tatvan'da doğalgaz hattı döşenecek
Tatvan'da doğalgaz hattı döşenecek
BİTLİS (AA) - Doğugaz Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcı H. Kadir Gülüm ile şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Remzi Demircan, Tatvan...

BİTLİS (AA) - Doğugaz Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcı H. Kadir Gülüm ile şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Remzi Demircan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy'u ziyaret etti.

Ziyarette Demircan, Bitlis, Bingöl ve Muş'ta devam eden çalışmaların yanı sıra, Tatvan'da yürütülecek çalışma ve projeler hakkında Aksoy'u bilgilendirdi.

Demirkan, Tatvan'da doğalgazın altyapı döşeme çalışmalarına nisan veya mayıs ayında başlamayı planladıklarını belirtti.

Başkan Aksoy ise firmayla bir ay sonra protokol imzalayacaklarını bildirerek, doğalgaz döşemenin yanında diğer altyapı çalışmalarını da yapmayı planladıklarını söyledi.

İlçenin bu yıl yaz aylarında adeta şantiye alanına döneceğini ve çalışmaların tamamlanmasıyla da Tatvan'da bir dönüşüm yaşanacağını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"Tatvan'ın altyapı ve doğalgaz çalışmasını birlikte yürütmeyi planlıyoruz. İkinci bir kazıya gerek kalmadan bu çalışmaları beraber tamamlamayı amaçladık. Bir sıkıntı çıkmaması durumunda da ihaleyi alan yetkili firma nisan veya mayıs ayında çalışmalara başlayacak. Ayrıca doğalgazın hizmete girmesiyle ilçedeki hava kirliliği büyük ölçüde düşecek. Bu çalışmaları en kısa sürede tamamlamayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimizde ilçemizde gerek hava kirliliğinin önlenmesi gerekse altyapı çalışmalarında büyük bir adım atmış olacağız."