Tatvan'da filmler orijinal haliyle izlenecek

Tatvan'da filmler orijinal haliyle izlenecek
Tatvan'da filmler orijinal haliyle izlenecek
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde filmlerin orijinal haliyle izletilmesi için dijital sinema makinesi kuruldu.Yaşam Alışveriş Merkezi'ndeki Cinemed...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde filmlerin orijinal haliyle izletilmesi için dijital sinema makinesi kuruldu.

Yaşam Alışveriş Merkezi'ndeki Cinemed Sinemaları, salonlarına dijital sinema makinesi kurdu.

Cinemed Sinemaları Müdürü Vedat Gül, artık filmleri orijinal haliyle izletebilme imkanına sahip olduklarını söyledi.

Filmlerin, ilk günkü gibi orijinalliği bozulmadan ve yıpranma olmadan, yüksek görüntü kalitesi ve ses sistemiyle daha bir zevkle izlenebileceğini ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"Son teknolojik cihazlarla Tatvan'a üstün bir film izleme imkanı kazandırdık. Kaliteli filmlerle yeni sezonu açtığımız bu günlerde, hizmetlerimize teknolojinin son cihazlarını katmanın gururunu da yaşıyoruz. Makaralı sistemin görüntü ve ses kalitesi artık yeterli gelmiyordu. Ayrıca filmler izletildikten özelliğini yitiriyordu. Bizde teknolojiye ayak uydurarak 3 salonumuza günümüzde kullanılan, görüntü kalitesi yüksek ve iyi ses donanımına sahip cihazları kurduk."

Gösterime giren ve girecek yeni filmleri de anında ilçe halkına izlettirebilmek için çaba gösterdiklerini bildiren Gül, halk gününde tüm izleyicilerin yüzde 30, öğrencilerin ise haftanın her günü yüzde 20 bilet indiriminden faydalanabileceğini dile getirdi.