Tatvan'da "Gebe Okulu" açıldı

Tatvan'da "Gebe Okulu" açıldı
Tatvan'da "Gebe Okulu" açıldı
BİTLİS (AA) - Tatvan Devlet Hastanesi bünyesinde Gebe Okulu açıldı.Anne adayları ve çiftlerin gebelik, doğum ve doğum sonrası döneme ilişkin doğru...

BİTLİS (AA) - Tatvan Devlet Hastanesi bünyesinde Gebe Okulu açıldı.

Anne adayları ve çiftlerin gebelik, doğum ve doğum sonrası döneme ilişkin doğru kararlar almalarına ve bu dönemleri en iyi şekilde geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla açılan okulda haftanın bir günü eğitim verilecek.

Hastane başhekimi Yaşar Akay, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimden yararlanmak isteyen anne adaylarının hastaneye başvurmaları gerektiğini belirterek, bir ay sürecek kursa katılanlara sertifika verileceğini söyledi.

Eğitimin temel amacının gebelerdeki doğum korkusunu yenmek ve anne adaylarına doğum başladığında bilinçli davranabilmelerini sağlamak olduğunu kaydeden Akay, şöyle konuştu:

"Gebe olan ya da gebelik öncesi bilgi almak isteyen bayanlar, okulumuzda en doğru bilgiyi alabilecekler. Eğitimler kapsamında uzmanlarımız tarafından gebelik süreci, gebelikte görülen şikayetler, öneriler, doğum, doğum şekilleri, gevşeme ve nefes egzersizleri, loğusalık bakımı, emzirme danışmanlığı, anne sütünün önemi ve bebek bakım eğitimleri verilmektedir."


  ETİKETLER:

  eğitim

  ,

  Tatvan

  ,

  yaşar