Tatvan'da kaçakçılık olayları

Tatvan'da kaçakçılık olayları
Tatvan'da kaçakçılık olayları
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde iki araçta, 12 ton 320 kilogram çay, 1 ton 840 kilogram kabuklu ceviz ile 17 bin 10 paket kaçak sigara ele...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde iki araçta, 12 ton 320 kilogram çay , 1 ton 840 kilogram kabuklu ceviz ile 17 bin 10 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüten Tatvan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin, şüphe üzerine Van'dan Tatvan'a gelen S.D yönetimindeki tırı durdurduğu belirtildi.

Ekiplerin, tırın dorsesinde yaptıkları aramada, 84 çuval içinde 1 ton 840 kilogram kabuklu ceviz ile 12 ton 320 kilogram kaçak çay ele geçirdiği bildirilen açıklamada, hakkında yasal işlem başlatılan S.D'nin serbest bırakıldığı ifade edildi.

Öte yandan ekiplerin, Van'dan Tatvan ilçesine giriş yapan E.B yönetimindeki bir kamyonu da durdurduğu belirtilen açıklamada, aracın kasasında yapılan aramada, yumurta kolileri ile sucuk ve turşu bidonlarının arasına gizlenmiş 17 bin 10 paket kaçak sigara ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, hakkında yasal işlem yapılan sürücü E.B'nin alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi.