Tatvan'da kış lastiği kontrolleri

Tatvan'da kış lastiği kontrolleri
Tatvan'da kış lastiği kontrolleri
BİTLİS (AA) - Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, 1 Aralık 2014 itibariyle ülke genelinde başlatılan kış lastiği...

BİTLİS (AA) - Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, 1 Aralık 2014 itibariyle ülke genelinde başlatılan kış lastiği uygulaması kapsamında ilçede lastik kontrolünü sürdürüyor.

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsayan uygulama kapsamında araçları durdurarak lastiklerinin diş derinliğini kontrol eden trafik polisleri, uygulama kapsamında kurala uymayan araçlar sürücülerine 519 lira para cezası kesti.

İlçenin farklı alanlarında günde iki defa kış lastiği kontrolü yapan ekipler, 1 Aralık'tan bu yana kontrol yaptığı 151 araçtan 20'sine cezai işlem uyguladı. 

Uygulama kapsamında ekiplerin denetimlerini aralıksız olarak sürdürdüğünü belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, kışlık lastiğin kazaları büyük oranda önlediğini, o nedenle kullanılmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Uygulamanın 1 Nisan 2015'e kadar devam edeceğini ifade eden Erkan, şöyle konuştu:

"Yolcu ve yük taşımalarında kullanılan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihlerinde zorunlu olarak kış lastiği kullanacak. Trafik ekiplerimiz, kontrollerde araç lastiklerinin diş derinliğini kontrol ediyor. Kontrollerde lastik derinliği 4 milimetrenin altında olanlara ve bu kurala uymayan araçların işletmecilerine 519 lira para cezası yaptırımı uygulanıyor. İlçede ekiplerimizce yapılan kontroller kapsamında şimdiye kadar bu kurala uymayan 151 araçtan 20'sine cezai işlem uygulandı. Bu da gösteriyor ki zaten kış bölgesi olan ilçemizde araç sürücülerinin büyük bölümü bu kurala uyuyor."


  ETİKETLER:

  Para

  ,

  ilçe

  ,

  ülke

  ,

  lira

  ,

  kış

  ,

  emniyet

  ,

  Tatvan

  ,

  Aralık

  ,

  2015