Tatvan'da kömür dağıtımları

Tatvan'da kömür dağıtımları
Tatvan'da kömür dağıtımları
BİTLİS (AA) - Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ilçede kömür dağıtımına devam ediyor.Bu yıl ilk etapta aile başı 2'şer...

BİTLİS (AA) -  Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ilçede kömür dağıtımına devam ediyor.

Bu yıl ilk etapta aile başı 2'şer ton olmak üzere 9 bin aileye 18 bin ton kömür dağıtacak olan Tatvan Sosyal Yardımlaşma Vakfı, yardım kömürü dağıtımları kapsamında şu ana kadar ilçe merkezinde 22 mahalleden 13'üne, 57 köyden ise 17'sine dağıtım yaptı.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, yaptığı açıklamada, kömür dağıtımlarının gerek ilçe merkezinde gerekse köylerde devam ettiğini söyledi.

Yardım kömürü dağıtımına bu yıl erken başlandığını ancak nakliyeden kaynaklanan nedenlerden dolayı dağıtımın geciktiğini belirten Erkan, ilçeye ulaşan kömürleri hızlı bir şekilde dağıtmaya çalıştıklarını ifade etti.

Erkan, "İlçedeki 22 mahalleden 13'üne, 57 köyden 17'sine dağıtım yapıldı. İlçe merkezimizde kalan 9 mahalle ile 40 köyümüze ise hızlı bir şekilde dağıtım devam ediyor. Dağıtımı kısa sürede bitireceğiz" diye konuştu.

Bu yıl 9 bin aileye toplamda 36 bin ton kömür dağıtmayı hedeflediklerini aktaran Erkan, ilk etapta hedeflenen 18 bin ton kömür dağıtımının tamamlanması durumunda ek dağıtıma başlayabileceklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  ilçe

  ,

  sosyal

  ,

  Tatvan