Tatvan'da öğrencilerin üst geçit talebi

Tatvan'da öğrencilerin üst geçit talebi
Tatvan'da öğrencilerin üst geçit talebi
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesindeki Uluer İlkokulu öğrencileri ve veliler, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan okul önüne üst geçit yapılmasını...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesindeki Uluer İlkokulu öğrencileri ve veliler, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan okul önüne üst geçit yapılmasını istiyor.

Çocukların okula geliş ve gidişlerinde uluslararası D-300 karayolundan karşıya geçmek zorunda kaldığını belirten öğrenci velileri, okul önüne üst geçit kurulması gerektiğini ifade etti.

Okul Aile Birliği adına konuşan Mehmet İhsan Geylani, öğrenciler için kalıcı bir geçiş güvenliği sağlanması gerektiğini belirterek, okul önüne üst geçit kurulması yönünde belediye ve karayolu yetkililerinden yardım talebinde bulunduklarını kaydetti.

Öğrencilerin okula gidiş gelişlerde sıkıntı yaşadığını belirten Geylani, şunları ifade etti:

"Okullara 5 ile 11 yaşındaki çocuklar geliyor. Öğrencileri kendimiz okula götürüp getirmek zorunda kalıyoruz. Burada bir hastane ve iki farklı okul var. Sabah ve öğle vakitlerinde veliler öğrencilerini okula getirip götürüyor. Madem yeni bir üst geçit yapılmayacaktı neden eski üst geçit yıktırıldı. Bu ciddi bir problem. Üst geçit konusunda belediye ve karayollarının yardımlarına ihtiyacımız var. Buradan uluslararası D-300 karayolu geçiyor ve öğrenciler için ciddi bir tehlike söz konusu. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden güvenli geçiş anlamında talepte bulunduk ve bir trafik ekibi görevlendirildi. Ayrıca, öğrencilerin karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçebilmeleri için okuldan bir arkadaşımızı görevlendirdik. Yetkililerden yardım bekliyoruz."

Okula gidip gelen öğrencilerin her gün onlarca tehlike atlattığını kaydeden öğrenci velisi Abdulbari Çelik de yola acilen üst geçit yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.