Tatvan'da "Şehir Parkı" yapılacak

Tatvan'da "Şehir Parkı" yapılacak
Tatvan'da "Şehir Parkı" yapılacak
BİTLİS (AA) - Tatvan Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi tarafından, ilçedeki 15 bin metrekare alana "Şehir Parkı" yapılacağı bildirildi.Tatvan...

BİTLİS (AA) - Tatvan Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi tarafından, ilçedeki 15 bin metrekare alana "Şehir Parkı" yapılacağı bildirildi.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, yaptığı açıklamada, sahilde yapacakları parkta,  çocuk oyun grupları, yürüyüş parkuru, spor aletleri, kamelya ve oturma alanlarının yer alacağını söyledi.

Vatandaşların güzel vakit geçirebilecekleri yerlerin sayısını artırmak için park yapacaklarını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"İmar planında yeşil alan olarak belirtilen yer, şu anda boş ve hiçbir getirisi yok. Buraya Bağcılar Belediyesi ile park yapacağız. İlçede yeşil alan eksikliğini az da olsa gidereceğiz. Çünkü Tatvan giderek betonlaşıyor. Van Gölü Feribot İşletme Müdürlüğü'nün yakınındaki alana da park inşa edeceğiz. Çalışmalara dolgu ve zemin güçlendirmeyle başladık. Parkımızı en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz."