Tatvan'da TEOG İzleme Komisyonu toplantısı

Tatvan'da TEOG İzleme Komisyonu toplantısı
Tatvan'da TEOG İzleme Komisyonu toplantısı
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesindeki öğrencilerin durumlarını takip etmek ve eğitimdeki başarılarını artırmak amacıyla kurulan TEOG İzleme Komisyonu,...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesindeki öğrencilerin durumlarını takip etmek ve eğitimdeki başarılarını artırmak amacıyla kurulan TEOG İzleme Komisyonu, ikinci toplantısını okul müdürleriyle yaptı.

Tatvan Kaymakamlığı başkanlığındaki Proje Koordinasyon Merkezi'nin hazırladığı proje kapsamında kurulan komisyon, çalışma, usul ve esaslarıyla ilgili bilgi vermek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla ilçedeki ortaokul müdürleriyle bir araya geldi.

Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer başkanlığında Tatvan Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda, okul müdürlerine komisyonun kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Yüzer, komisyonun önemine vurgu yaparak, her branştan bir eğitimcinin yer almasıyla oluşturulan komisyonun, ilçede açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının amacına ulaşmasına katkı sunmayı amaçladığını söyledi.

Komisyonun yıl boyunca, açılan kurslarda yer alan öğrencilere gerekli kaynakların temin edilmesi, öğretmenler arasında bilgi ve deneyimin aktarılması noktasında köprü vazifesi yapacağını kaydeden Yüzer, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimiz açısından oldukça önemli ve faydalı olan bu projenin her adımı titizlikle takip edilecek. Projenin başarıya ulaşıp, ilçemizdeki eğitim başarısını daha da üst seviyeye çıkaracağına olan inancım ve güvenim tamdır. Bu anlamda komisyonumuza, öğrencilerimize, öğretmen ve idarecilerimize başarılar diliyorum."