Tatvan'da yıl sonu sergisi

Tatvan'da yıl sonu sergisi
Tatvan'da yıl sonu sergisi
BİTLİS (AA) - Tatvan Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerler bir yıl boyunca yaptıkları ürünleri sergiledi. İlçe...

BİTLİS (AA) - Tatvan Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerler bir yıl boyunca yaptıkları ürünleri sergiledi. 

İlçe merkezindeki Yaşam Alışveriş Merkezinde düzenlenen serginin açılış töreninde konuşan Kaymakam Murat Erkan, Halk Eğitim Merkezi kurslarının sene sonu sergisi için bir araya geldiklerini belirterek, serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Alışveriş merkezi önünde müzik dinletisi, spor ve halk oyunları gösterilerinin ardından Erkan ve beraberindeki kurum amirleri, kursiyerler tarafından yıl boyunca yaptığı geleneksel el sanatları, giyim teknolojisi, ebru sanatı, hüsnü hat, kumlama ve resim gibi kurslarda yapılan eserlerin yer aldığı yıl sonu sergisini gezdi.

Sergi ziyaretinden sonra gerçekleşen temsili kına gecesi gösterisi katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kalender, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Kavaklı, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Kurban ve vatandaşlar katıldı.