Tatvan'daki terörist saldırılar güvenlik kameralarında

Tatvan'daki terörist saldırılar güvenlik kameralarında
Tatvan'daki terörist saldırılar güvenlik kameralarında
- Bitlis'in Tatvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen uzun namlulu ve roketatarlı saldırılar, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi - Saldırıda hasar gören polis lojmanları ve polis kulübesi de onarıldı, ilçe Emniyet Müdürlüğü binasına dev Türk bayrağı asıldı

BİTLİS (AA) - Tatvan'da terör örgütü PKK üyelerinin dün gece düzenlediği saldırılarda hasar gören polis lojmanı ve kulübesi onarıldı. 

Saldırının düzenlendiği lojman ve kulübede  Sabah saatlerinden itibaren onarım çalışmaları başlatıldı. İsabet eden kurşunlar nedeniyle deliklerin oluştuğu İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına da dev Türk bayrağı asıldı. 

Güvenlik önlemlerinin de üst düzeye çıkarıldığı ilçede, teröristlerce uzun namlulu silahlarla yapılan saldırılar güvenlik kameralarınca kaydedildi. 

İlçe merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nde yer alan polis lojmanları ve polis noktasına yapılan saldırıda, iki kişinin polis lojmanlarına uzun namlulu silahlarla ateş açtığı, başka bir kişinin de roketle polis kulübesine saldırdığı güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Polisin anında karşılık vermesi üzerine ara sokaklara kaçan saldırganların, gecenin karanlığından yararlanarak izlerini kaybettirdiği, yakalanmaları için bölgede geniş çaplı arama çalışması başlatıldığı belirtildi.

İlçede yaşanan olaylarda iki aracın hasar gördüğü ve 3 kişinin de gözaltına alındığı bildirildi.