Tatvan'ın tarihini anlatan kitaplar baskıya hazır

Tatvan'ın tarihini anlatan kitaplar baskıya hazır
Tatvan'ın tarihini anlatan kitaplar baskıya hazır
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinin geçmişten günümüze sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminin yanı sıra tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinin geçmişten günümüze sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminin yanı sıra tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan "Tatvanname", "Tatvan Fotoğraf Albümü" ve "Tatvan Tarihi" kitaplarının yeni baskılarının hazırlanması için toplantı düzenlendi.

Tatvan Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, kitapların ön çalışmaların tamamlandığı, baskılarına ise kısa sürede başlanılacağı belirtildi.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan başkanlığında yapılan toplantıda kitapların, ön hazırlığı için yapılan çalışmalar görüşüldü.

Kitap içeriğindeki değişiklikler gözden geçirilerek, içeriğin daha da zenginleştirilmesi konuları ele alındı.

Kaymakam Erkan, gerekli güncellemeler yapılarak kısa sürede kitapların hazır hale getirileceğini belirtti.

"Tatvanname" ve "Tatvan Fotoğraf Albümü" kitaplarının 2015 baskısının güncellenmiş hali, "Tatvan Tarihi" kitabının da 3'ncü baskısının yapılacağını ifade eden Erkan, altyapı çalışmasında son aşamaya gelindiğini bildirdi.

Toplantıya, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Demirtaş ile öğretim görevlisi Oktay Subaşı ve proje ekibi katıldı.