Tatvanlı lastikçilerin kış mesaisi

Tatvanlı lastikçilerin kış mesaisi
Tatvanlı lastikçilerin kış mesaisi
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesindeki sürücüler, araçlarına kış lastiği taktırmak için lastikçi önlerinde kuyruk oluşturdu. Araçlarının bakımı yaptıran...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesindeki sürücüler, araçlarına kış lastiği taktırmak için lastikçi önlerinde kuyruk oluşturdu. 

Araçlarının bakımı yaptıran sürücüler, ardından da yazlık lastiklerini kar lastikleriyle değiştirerek, 1 Aralık itibariyle başlayacak "kış lastiği" uygulamasına araçlarını hazırlıyor.

 Hem güvenliklerini sağlamak hem de cezai işlemlere maruz kalmamak için lastikçilerin yolunu tutan sürücüler, yaşanan yoğunluk nedeniyle sıraya giriyor.

Yoğunluktan memnun olan lastikçiler ise bazen geç saatlere kadar çalışıyor.

Ülke genelinde "kış lastiği" uygulamasının 1 Aralık'ta başlayıp, 1 Nisan'a kadar devam edeceğini hatırlatan Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şirin Türel, kar tipi lastiklerin tırnak derinliğinin 4 milimetrenin altında olmaması gerektiğini ifade etti.

Kurallara uymayan sürücülerin 571 lira para cezasıyla karşılaşabileceğini kaydeden Türel, şöyle konuştu:

"Bölgemizde ağır kış şartları yaşanıyor. Kışın kar yağışına şahit oluyoruz. Sürücülerimizin kışlık bakımın yanı sıra araç lastiklerinin de bakım ve değişimini yaptırmalı. Trafikte sorun yaşamamak ve başkalarına sorun yaşatmamak için sürücülerimizin uyarılara dikkat etmeli. Sürücülerin araçlarına kar tipi lastik takmaları şart."