Tatvanlı sporcuya "milli takım" daveti

Tatvanlı sporcuya "milli takım" daveti
Tatvanlı sporcuya "milli takım" daveti
BİTLİS (AA) - Ankara Gençlerbirligi Spor Kulübü'ne bağlı, Tatvan ilçesindeki futbol okulunun öğrencilerinden 13 yaşındaki Kadir Üzel, Fransa'da...

BİTLİS (AA) - Ankara Gençlerbirligi Spor Kulübü'ne bağlı, Tatvan ilçesindeki futbol okulunun öğrencilerinden 13 yaşındaki Kadir Üzel, Fransa'da düzenlenecek 2016 Avrupa Şampiyonası U14 Türkiye Milli Takım aday kadrosuna davet edildi.

Tatvanlı eski futbolculardan Vedat Çoban'ın girişimleriyle ilçede açılan futbol okulu meyvelerini vermeye başladı.

Tatvan Kaymakamlığı tarafından da desteklenen Ankara Gençlerbirliği Futbol Okulu öğrencilerinden 13 yaşındaki Kadir Üzel, Fransa'da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Şampiyonası'na gidecek olan U14 Türkiye Milli Takım aday kadrosuna davet edildi.

İlçede yaklaşık 2 yıldır kaymakamlığın destekleri ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Ankara Gençlerbirligi Futbol Okulu Tatvan Koordinatörü Çoban, Tatvan'dan ilk defa U14 Türkiye Milli Takım aday kadrosuna oyuncu gönderecek olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Daha öncesinde bir öğrenciyi süper lig takımlarından Gaziantep Spora kazandırdıklarını hatırlatan Çoban, "Bu başarının ardından yeni bir ilke ve başarıya imza atarak Kadir kardeşimizin U14 Milli Takımının aday kadrosuna seçilmesine vesile olduk. Okulu ilk açtığımızda misyon olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi ülke futboluna kazandırmak olarak belirlemiştik. Hedeflerimizi yavaş yavaş gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz" dedi.