Tatvanlılardan TFF'nin kararına tepki

Tatvanlılardan TFF'nin kararına tepki
Tatvanlılardan TFF'nin kararına tepki
BİTLİS (AA) - Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Türkiye Fatbol Federasyonu'nun (TFF), geçen hafta Cizrespor ile oynanan maçta çıkan olaylar...

BİTLİS (AA) - Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Türkiye Fatbol Federasyonu'nun (TFF), geçen hafta Cizrespor ile oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle Tatvan Gençlerbirliğispor'u hükmen yenik saymasına tepki gösterdi.

TFF'nin kararını protesto eden İlçe Belediye Başkanı Fettah Aksoy ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda taraftar, Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi önünde toplandı.

Kalabalık adına açıklama yapan Aksoy, TFF'nin aldığı kararın yanlış olduğunu ve yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, TFF'nin Tatvan Gençlerbirliğispor'a yapılan zulmü görmezden gelerek Cizrespor lehine karar verdiğini söyledi.

Aksoy, takımlarının son yıllarda TFF tarafından haksız uygulamalara tabii tutulduğunu öne sürerek, kararın yanlı, adaletsiz ve karanlık ellerin müdahalesiyle alındığını savundu.

Böylesine adaletsiz bir uygulamayı kabul etmediklerini vurgulayan Aksoy, yetkili kişi ve kuruluşları da göreve davet etti.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı açıklama sonrası kalabalık olaysız dağıldı.