Tedavide uygulanan serumdan zehirlendiği iddiası

Tedavide uygulanan serumdan zehirlendiği iddiası
Tedavide uygulanan serumdan zehirlendiği iddiası
BİTLİS (AA) - Mutki ilçesinde yaşayan bir kişi hastanede uygulanan serum tedavisinin ardından zehirlendiğini iddia etti. İlçenin Taşlıpınar...

BİTLİS (AA) - Mutki ilçesinde yaşayan bir kişi hastanede uygulanan serum tedavisinin ardından zehirlendiğini iddia etti.

 

İlçenin Taşlıpınar Mahallesi'nde ikamet eden Bülent Kandemir, boğaz enfeksiyonu şikayetiyle Mutki Devlet Hastanesi acil servisine gitti.

Acilde görevli doktor , Kandemir'in boğaz enfeksiyonu tedavisi için serum takılmasını istedi. Serumun bitmesinin ardından reçetesi yazılarak eve gönderilen Kandemir, ilaçların yan etkisinden dolayı bir süre sonra fenalaştı.

Ağrılarının artması üzerine yakınları tarafından akşam hastaneye götürülen Kandemir, nöbetçi doktor A.Ü'nün, "gündüz hastaneye giriş yaptığın için sana bakmayacağım" diyerek evine gönderdiği öne sürdü.

Kandemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisine verilen ilaçların yan etki yaptığını ve bu nedenle tekrar hastaneye gittiğini ve oradaki nöbetçi doktorun kendisine bakmadığı iddia etti.

Hastanede yaşadıkları nedeniyle mağdur olduğunu belirten Kandemir, yapılanların doğru olmadığını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Akşam

  ,

  İddia

  ,

  nöbetçi