Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Turnuvası

Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Turnuvası
Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Turnuvası
BİTLİS (AA) - "Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Turnuvası", Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ev sahipliğinde başladı.BEÜ Rahva Yerleşkesi Spor...

BİTLİS (AA) - "Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Turnuvası", Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ev sahipliğinde başladı.

BEÜ Rahva Yerleşkesi Spor Salonu'nda düzenlenen açılışa, Adıyaman, Siirt, Van Yüzüncü Yıl, Ağrı İbrahim Çeçen, Bitlis Eren, Batman ve Gaziantep üniversitelerinin basketbol takımları katıldı.

Açılışta konuşan BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli,  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun 2014-2015 yılı faaliyet programında yer alan "Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Müsabakaları"na ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Turnuvaya katılan tüm takımlara başarı dileyen Rüstemli, şöyle konuştu:

"27 Aralık'a kadar sürecek bu müsabakalarda mücadele etmek üzere hazır bulunan takım sporcularını alkışlamak istiyorum. Ayrıca yoğun programı nedeniyle aramızda olamayan rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Doğru'ya, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Ercan Yılmaz'a, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı M. Salih Aygün ve personeline, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ali Tekin ve personeline, takımları bu müsabakalara yönelik hazırlayan antrenörlere, müsabakaların en adil şekilde sonuçlanması için görev yapacak hakemlere teşekkür etmek isterim. Sporcularımıza dürüst oyun duygusundan ödün vermeden yapacakları mücadelelerinde başarı diliyorum."

Konuşmaların ardından turnuva başladı. Turnuva, 27 Aralık Cumartesi günü sona erecek.