Vali Öztürk, hükümet konağı inşaatını inceledi

BİTLİS (AA) - Vali Orhan Öztürk, yapımı devam eden hükümet konağı inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.Öztürk, yapımı...

BİTLİS (AA) - Vali Orhan Öztürk, yapımı devam eden hükümet konağı inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Öztürk, yapımı devam eden yeni hükümet konağı binasının yılbaşına kadar tamamlanmasının planlandığını belirterek, binada nüfus ve tapu gibi kurumların da yer alacağını söyledi.

Binada, vatandaşların yoğun şekilde müracaat ettiği birimlerin bulunmasının önem taşıdığını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

"Binanın hizmete girmesiyle, hizmetler daha sağlıklı verilecek. Binada önemli birimler yer alacak. Binanın hemen yanında yapımı devam eden alışveriş merkezi ve çarşının, hükümet konağıyla daha cazip hale gelecek. Hükümet konağının yeni binaya taşınmasıyla, mevcut binada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile diğer sosyal hizmetlere yönelik birimler konuşlandırılacak. Yeni binada valilik ve adliye birimlerinin ihtiyacına yetecek ölçüde otopark ve bir kafeterya da hizmete girecek. Hükümet konağı ile alışveriş merkezinin arasında yeni bir cami de yapılacak."