Vali Öztürk'ten, Alev öğretmene ziyaret

Vali Öztürk'ten, Alev öğretmene ziyaret
Vali Öztürk'ten, Alev öğretmene ziyaret
BİTLİS (AA) - Vali Orhan Öztürk, okullara ve öğrencilere, sosyal medya üzerinden yardım kampanyası yürüten öğretmen Alev Turgut'u ziyaret...

BİTLİS (AA) - Vali Orhan Öztürk, okullara ve öğrencilere, sosyal medya üzerinden yardım kampanyası yürüten öğretmen Alev Turgut'u ziyaret etti.

Adilcevaz'a bağlı Mollafadıl köyünde öğretmenlik yapan Alev Turgut, sosyal medya üzerinden yürüttüğü kampanyalarla, kendi okulunun dışında 12 köy okulundaki 394 öğrenciye giyim yardımı yapılmasını sağladı. Yine Turgut, yaptığı kampanyayla 13 köy okuluna kütüphane kurup, birçok okula da yardım yapılmasını başardı.

Öğretmen Turgut'u ziyaret etmek için okula gide Vali Öztürk, 50 metrekarelik birleştirilmiş tek sınıfa halı serildiğini ve okulun adeta eve dönüştürüldüğünü görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, Turgut'un bugüne kadar çok özverili çalışmalar yaparak, başarılı işler gerçekleştirdiğini söyledi.

Turgut'un, sadece kendi okuluna değil, ilçedeki birçok birleştirilmiş okula ve öğrencilere destek sağladığını ifade eden Öztürk, "Kendisini tebrik ediyorum. Böyle öğretmenlerin sayısının artmasını temenni ediyorum. Alev öğretmenin ne ihtiyacı varsa, yardımcı olmaya hazırız" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Turgut ise herkesin kendi görev yaptığı okula hizmet ettiğini ancak ihtiyaç sahibi olan her kesime ve her okula yardım etmek gerektiğini bildirdi.

Bu sebeple sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyalara her yerden destek verildiğini belirten Turgut, şöyle konuştu:

"Allah hayırseverlerden razı olsun. Kaymakamımız, belediye başkanımız ve milli eğitim müdürümüz her konuda yanımızda duruyor. Ayrıca 23-25 Nisan tarihlerinde okulumdaki 19 öğrencimi 3 günlük İstanbul gezisine götüreceğim. Bununla ilgili hayırseverler uçak biletlerimizi aldı. Belediye başkanımız gidiş, dönüş, konaklama ve gezi masraflarımızı karşılıyor. Kaymakamımız da gezide kullanmamız için 2 bin 500 lira destek sağladı. Şu an okulumda hiçbir eksiğim yok."