Van Gölü kıyısına mesire alanı yapılıyor

Van Gölü kıyısına mesire alanı yapılıyor
Van Gölü kıyısına mesire alanı yapılıyor
BİTLİS (AA) - Tatvan Belediyesi, Van Gölü kıyısındaki 100 dönümlük arazide mesire alanı oluşturmak için çalışmalara başladı.Tatvan Belediye Başkanı...

BİTLİS (AA) - Tatvan Belediyesi, Van Gölü kıyısındaki 100 dönümlük arazide mesire alanı oluşturmak için çalışmalara başladı.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, yaptığı açıklamada, mesire alanlarının oluşturulması için belediye ekiplerinin çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Van Gölü kıyısındaki sebze hali karşısında bulunan ve geçmiş yıllarda çöp toplama alanı olarak kullanılan 100 dönümlük arazinin rehabilite edildiğini bildiren Aksoy, şöyle konuştu:

"Bu alanı yeşillendirerek geniş bir mesire alanı yapacağız. Halkımız, alanda yapılacak yeşillendirme çalışmasıyla yeşil ile mavinin birleştiği bir noktada piknik yapma ayrıcalığı bulacak. Bu projemizi kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Yapımına başladığımız mesire alanına farklı noktalardan köküyle söktüğümüz ağaçları tekrar burada dikeceğiz. Mesire alanına kamelyalar ve barbekü bırakarak, çeşmeler yapacağız. Böylelikle vatandaşımız Van Gölü'ne karşı eşsiz manzara karşısında piknik yapma imkanı bulacak."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  manzara

  ,

  Karşı

  ,

  Tatvan