Vatandaşlardan duyarlı davranış

Vatandaşlardan duyarlı davranış
Vatandaşlardan duyarlı davranış
BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşayan vatandaşlar, etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması...

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşayan vatandaşlar, etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için açık alanlara yem bıraktı.

Kar yağışının başladığı günden itibaren ilçedeki açık alanlara hayvanlar için yem bırakan vatandaşlar, kar örtüsünün tamamen kalkmasına kadar bu yardıma devam edeceklerini söyledi. 

Soğuk havada aç ve susuz kalan kedi ve köpeklerin en fazla 3 gün hayatta kalabildiğini belirten Veteriner Teknikeri Ömer Atış, yiyeceklerin canlı direncini arttırdığını, hayatta kalma sürelerini uzattığını aktardı. 

Vatandaşların hayvanlara karşı duyarlı olması gerektiğini ifade eden vatandaşlardan Sadık Yalçın, "Sahipsiz sokak hayvanlarını korumamız gerekiyor. Hayvanlar soğuk havalarda yiyeceğin yanında sığınacak yer de bulamıyorlar. Biz de elimizden geldiğince onlara yiyecek vermeye çalışıyoruz. Her kesin bu konuda duyarlı olması gerekiyor" diye konuştu.