VEDAŞ Bitlis'te vatandaşlara aşure dağıttı

VEDAŞ Bitlis'te vatandaşlara aşure dağıttı
VEDAŞ Bitlis'te vatandaşlara aşure dağıttı
BİTLİS (AA) - Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ (VEDAŞ) Bitlis İl Müdürlüğü, muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.Öğle namazından sonra Ulu...

BİTLİS (AA) - Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ (VEDAŞ) Bitlis İl Müdürlüğü, muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

Öğle namazından sonra Ulu Cami önündeki aşure dağıtımına vatandaşlar ilgi gösterdi.

VEDAŞ İl Müdürü Tahsin Uzunselvi, yaptığı açıklamada, muharrem ayı dolayısıyla halka arsındaki sevgi ve kardeşliği pekiştirmek için aşure etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Yaklaşık 500 kişiye aşure ikramında bulunduklarını ifade eden Uzunselvi, şöyle konuştu:

"Halkımızın bir tas aşureye ihtiyacı yok fakat bu bir gönül hoşluğudur. Bu vesileyle halkımızın birliği, beraberliği ve huzurunun tesisi için, böyle bir ikramda bulunduk. Şirketimize bağlı 4 ilde eş zamanlı aşure dağıtımı programını yapıyoruz. Aşure, İslam dininde önemli bir yere sahip. Hadislerde belirtildiği gibi aşure gününde birçok olay cereyan etmiş. Kerbela hadisesinin yaşandığı bir gündür. Halkımızın huzuru, sükunu, İslam coğrafyasındaki zulmün bitmesi ve dualarımızın kabul edilmesi temennisinde bulunuyoruz. Bitlis'in güzelliğine bir güzellik katıp, bu çorbada bizim de bir tuzumuz olsun istedik. Aşure programının yapımında emeği geçen yönetim kurulu başkanımız da teşekkür ediyorum."