"1. Yeniçağa Gölü Extrem ve Doğa Sporları Etkinlikleri"

"1. Yeniçağa Gölü Extrem ve Doğa Sporları Etkinlikleri"
"1. Yeniçağa Gölü Extrem ve Doğa Sporları Etkinlikleri"
- Etkinliğe, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bodrum ve Marmaris'ten gelen yelkenciler katıldı

BOLU (AA) - 1. Yeniçağa Gölü Extrem ve Doğa Sporları Etkinlikleri, düzenlenen törenle başladı.

Yeniçağa Gölü'ndeki etkinlikte,  Ankara , İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bodrum ve Marmaris'ten gelen yelkencilerin gösterisi beğeniyle izlendi.

Kaymakam Kenan Erenoğlu, yaptığı konuşmada, ilçede yeni bir çağın başladığını belirterek, Ankara ve İstanbul arasında yer alan ilçenin tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Etkinliğe destek veren kurumlara teşekkür eden Erenoğlu, "13 ve 14 Haziran'da Yeniçağa insanları birçok ilki bir arada izleme ve değerlendirme şansına sahip olacak. Yeniçağa'da bin kişiye ev sahipliği yapacak kapasitede hazırlanan organizasyonumuza, tüm vatandaşlarımızın katılım sağladığını görmekteyiz" dedi.

Erenoğlu, spor ağırlıklı etkinliklerle gençlere yaşam alternatifleri, ailelere ise doğayla baş başa olma imkanı sağladıklarını vurguladı.

Yeniçağa'nın Bolu'nun en nadide ve en güzel ilçelerinden biri olduğunu aktaran Erenoğlu, şunları söyledi:

"Yeniçağa Gölümüz de bizim pırlanta taşımız. Bugün burada, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bodrum ve Marmaris'ten birçok yelkenli geldi ve etkinlik düzenlendi. Yeniçağa Gölü Extrem ve Doğa Sporları Etkinliklerimize Türkiye 'nin dört bir yanından yelkenliler, paramotorlu paraşütle su altı dalış ekipleri, jet skiler, sörfler katılıyor."

Törene, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.