10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
BOLU (AA) - Bolu Valisi Aydın Baruş, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Baruş, mesajında,...

BOLU (AA) - Bolu Valisi Aydın Baruş, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Baruş, mesajında, Kurtuluş Savaşı'nın Başkomutanı ve cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77'nci yıl dönümünde saygıyla andıklarını ifade etti.

Önderlik ettiği İstiklal Mücadelesiyle tüm tutsak milletlere örnek bir liderlik yapmış olan Gazi Mustafa Kemal'in dünya tarihindeki müstesna şahsiyetlerden biri olduğunu kaydeden Baruş, şu ifadeleri kullandı:

"Onun ve silah arkadaşlarının gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni dünyanın en ileri ve müreffeh ülkelerinden biri haline getirmek için gönül birliği halinde yılmadan çalışmak şehitlerimize ve gazilerimize olan vefa borcumuzdur. Ecdadımızdan miras aldığımız mukaddes değerler, vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini hedef alan tehditlerin ve saldırıların üstesinden gelmek için verdiğimiz mücadelede en önemli ilham kaynağımızdır."