19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
BOLU (AA) - Bolu'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinlikler kutlandı.Anıtpark'ta düzenlenen törende, saygı duruşunda...

BOLU (AA) ? Bolu'da, 19 Mayıs  Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinlikler kutlandı.

Anıtpark'ta düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

Şahan, yaptığı konuşmada,  Mustafa Kemal Atatürk 'ün Samsun'da meşalesini tutuşturduğu Kurtuluş Savaşı'nın, 96. yıldönümünü neşeyle kutladıklarını belirtti.

Türk devletinin kurucusu Atatürk'ün, 96 yıl önce Anadolu topraklarına ayak bastığını vurgulayan Şahan, şunları söyledi:

"Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'un 96. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk coşku ve heyecanı içerisindeyiz.  Büyük Atatürk'ün, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıldönümünde, Türk milletinin bağımsızlığının bir gösteresi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor. Bugünleri bize armağan eden başta Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesi veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Daha sonra Kent Meydanı'nda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ekipleri, halk oyunları gösterisi sundu.