Adanaspor'un yükü gençlerin omuzlarında

Adanaspor'un yükü gençlerin omuzlarında
Adanaspor'un yükü gençlerin omuzlarında
- Adanaspor Teknik Direktörü Arın: "Şampiyonluklar geçicidir ama altyapıdaki oyuncuların kazanılması bir başarıdır" - "Oyuncu potansiyelimiz sayesinde, altyapıda Gençlerbirliği ve Altınordu'dan sonra üçüncü sıradayız"

BOLU (AA) - ZAFER GÖDER - PTT 1. Lig takımlarından Adanaspor'un teknik direktörü Eyüp Arın, şampiyonlukların geçici olduğunu, altyapıdaki gençleri kazanmanın daha önemli olduğunu söyledi.

 Arın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye 'deki kulüplerinin daha kaliteli futbol için altyapıya önem vermesi gerektiğini dile getirerek, Adanaspor'un altyapı için ciddi adımlar attığını ifade etti.

Bütün kulüplerin altyapıdaki futbolculara önem vererek, onlara sabır göstermesi ve özveride bulunması gerektiğine dikkati çeken Arın, "Şampiyonluklar geçicidir ama altyapıdaki oyuncuların kazanılması bir başarıdır. Onun için altyapıya herkesin önem ve değer vermesini, yöneticilerin ve taraftarların bu konuya özen göstermesini istiyorum. Biz bu konuda adımlarımızı attık. Bu adımı büyüterek de gidiyoruz" diye konuştu.

 Adanaspor Kulübü Başkanı Ali Sepici'nin altyapı konusunda kendilerine destek olduğunu ifade eden Arın, taraftardan da aynı desteği gördüklerini belirtti. Arın, taraftarların verdiği destek sayesinde altyapıdaki oyuncuların toparlandığını ve kendilerine olan öz güvenlerinin arttığını kaydederek, " Genç futbolcularımız bu destekler sayesinde formayı hak etme savaşı içine girdiler" şeklinde görüşlerini aktardı.

 

- "Takımın yüzde 60'ını altyapıdan gelen oyuncularımız teşkil ediyor"

 

Adanaspor olarak tesisleşme ile birlikte oyuncu potansiyelini artırmak için çalıştıklarının altını çizen Eyüp Arın, "Oyuncu potansiyelimiz sayesinde, altyapıda Gençlerbirliği ve Altınordu'dan sonra üçüncü sıradayız. Bizim profesyonel takımımızda şu anda altyapıdan gelen 12 futbolcumuz var. Takımın yüzde 60'ını altyapıdan gelen oyuncularımız teşkil ediyor. O yüzden biz çok ileri adım attık" ifadelerini kullandı.

Kulüp olarak tesis konusunda yeterli adımları atamadıklarını ifade eden Arın, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu konuda Adana 'nın seçilmişlerinden destek istedik ama bir destek göremedik. Sadece o destekle yani altyapımıza gelecek tesislerle potansiyelimizi daha da büyüteceğiz. Bizim imkanımız, Adana'nın genç potansiyeli var. İnşallah o tesislerle Adana'yı eski Adana haline getireceğiz."