AİBÜ Öğrenci Konseyi Soma'da

AİBÜ Öğrenci Konseyi Soma'da
AİBÜ Öğrenci Konseyi Soma'da
BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Öğrenci Konseyi, Soma'yı ziyaret etti.AİBÜ Öğrenci Konseyi başkanı Burak Saygılı, yaptığı...

BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Öğrenci Konseyi, Soma'yı ziyaret etti.

AİBÜ Öğrenci Konseyi başkanı Burak Saygılı, yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerinin 13 Mayıs 2014 yılında meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden maden işçilerinin bulunduğu şehitliği ziyaret ettiğini söyledi.

Şehit ailelerine hediyeler götürerek, acılarını paylaştıklarını ifade eden Saygılı, GAP Projesi kapsamında oluşturulan Soma'daki şehit ailelerinin çocuklarının da yoğunlukta olduğu Çocuk Gelişim Merkezini de ziyaret ederek, oradaki çocuklara hediyeler götürdüklerini belirtti.

Saygılı, ziyaret esnasında bir maden ocağındaki işçilerle sohbet ederek, kömürün nasıl çıkarıldığını da gözlemlediklerini dile getirerek, "Bir baba düşünün ki evladına bir lokma ekmek götürebilmek için yerin altında alın teri dökmeyi göze alıyor. Anlatmak gerçekten de zor yaşayan bilir ancak. Bizler de  bir nebze olsun yaşayabilmek için geldik buraya" diye konuştu.

Soma'da ziyaret edilen ailelerle ileriye dönük dostluk bağları kurduklarını anlatan Saygılı, "Öğrenci Konseyi olarak Soma'da bulunan GAP Çocuk Gelişim Merkezi ile birlikte yetim çocukların gelişimi ile ilgili ileriye dönük  ortak projeler yapılacak" dedi.