AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Coşkun:

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Coşkun:
AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Coşkun:
- "Üniversitemize 7 bin öğrenci kayıt yaptırdı"

BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, "Üniversitemize 7 bin öğrenci kayıt yaptırdı" dedi.

Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversitenin öğrenci sayısının 29 bine yaklaştığını söyledi.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin henüz yolun başında olduğunu anlatan Coşkun, "Dolayısıyla tercih ettikleri bölümleri ve mesleklerini çok iyi öğrenmelerini, günü gününe ders çalışarak, mesleklerinde kendilerini çok iyi yetiştirmelerini, zamanı çok iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Hem kendi alanlarında hem de diğer gerekli hayati bilgiler anlamında kendilerini iyi yetiştirmeleri gerek"  diye konuştu.

Rektör Coşkun, birlik ve beraberliğin önemine değinerek şunları kaydetti:

"Üniversitemize bu akademik yıl için 7 bin öğrenci kayıt yaptırdı. Gençlerimizi iyi yetiştirmek görevimiz. Öğrenciler, özgürlük haklarını makul çerçeveler içinde kullanmalı. Önemli olan bütün öğrencilerimizin huzurudur. Bütün öğrencilerimizin iyi eğitim almasıdır. Bunu bozabilecek yaklaşımda olabilecek her türlü hareketin karşılığı neyse mevzuat çerçevesinde verilecektir. Bu açıdan öğrencilerimizin çok bilinçli olması gerekir.  Yine her zaman söylediğim gibi anne ve babaların da 'çocuğum ne yapıyor, kiminle arkadaşlık yapıyor' diye takip etmeleri önemlidir."