AİBÜ'de, Erasmus programı

AİBÜ'de, Erasmus programı
AİBÜ'de, Erasmus programı
BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ), Erasmus programı kapsamında eğitimlerine yurt dışındaki üniversitelerde devam etmeye hak...

BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ), Erasmus programı kapsamında eğitimlerine yurt dışındaki üniversitelerde devam etmeye hak kazanan öğrencilere yönelik oryantasyon programı düzenlendi.

AİBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, programda öğrencilere, yabancı ülkelerin toplumsal yapılarına daha kolay uyum sağlayabilmeleri için bilgi verildiği belirtildi.

AİBÜ  Sosyal Tesisi'nde düzenlenen programa, Erasmus kapsamında yaz döneminde staj yapacaköğrenciler ile 2015 -2016 Akademik Yılı'nda yabancı üniversitelere gitmeye hak kazanan öğrencilerin katıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Program kapsamında, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hamit Coşkun, 'Stresle Baş Etme ve İletişim ',  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Kamer Kasım ise 'Türk Dış Politikası' hakkında öğrencileri aydınlattılar. Ayrıca, Erasmus koordinatörlüğü yetkilileri, öğrenim hareketliliği ve staj hareketliliği hakkında öğrencilerin merak ettikleri soruları cevapladı."