Akit TV hakkında suç duyurusu

Akit TV hakkında suç duyurusu
Akit TV hakkında suç duyurusu
BOLU (AA) - CHP Bolu İl Başkanlığı "Atatürk'ün hatırasına hakaret ettikleri" iddiasıyla Akit TV sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.Bolu...

BOLU (AA) - CHP Bolu İl Başkanlığı "Atatürk'ün hatırasına hakaret ettikleri" iddiasıyla Akit TV sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bolu Adliyesine gelen CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz ve partililer, basın açıklaması yaptı.

Parti adına konuşan Karagöz, 10 Kasım'a, Türk milletinin bu topraklarda Müslüman olarak yaşamasını sağlayan, Anadolu'yu İngiliz, Fransız ve İtalyan işgalinden kurtaran Atatürk'ün 77. ölüm yılını özlem ve minnetle andıklarını belirtti.

"Her 10 Kasım'da bu toprakların üzüntüsünü paylaşmak yerine bugünü çeşitli şekilde provoke eden Akit'in, dini özgürce yaşıyorsan İngiliz, Fransız ülkemizi işgal edemedi" diyen Karagöz, "Bizler Ata'mızın gençleri olarak Akit'e mahkeme kanalıyla hesap sormak için bugün suç duyurusunda bulunuyoruz. Ata'mızı ve Ata'mızın emanetlerini sonsuza kadar koruyacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından CHP heyeti, Akit TV hakkında suç duyurusunda bulundu.