Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Bolu'da Bayırbucak Türkmenlerine 6 tır gıda ve giysi yardımı gönderildi

BOLU (AA) - Bolu'da, Bayırbucak Türkmenleri için düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan gıda ve giysi yüklü 6 tır, dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.

Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası kapsamında Bolu'da gıda ve giysi toplandı.

Toplanan yardım malzemelerinin yüklendiği 6 tır, Karaçayır Mahallesi'nden dualar eşliğinde Suriye'ye doğru yola çıkarıldı.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bolu Temsilcisi Fethi Sarımsakçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de 5 yıldır devam eden bir savaşın yaşandığını belirterek, "Önceleri iç savaş gibi görünen ancak zaman geçtikçe 14 devletin doğrudan veya dolaylı olarak müdahil olduğu bir insanlık dramı yaşanıyor. Bütün şer güçlerinin bir avuç Müslüman'a yönelik topyekun saldırısında hayatta kalma mücadelesi veren dindaşlarımızın, soydaşlarımızın tek dayanağı Türkiye'den gönderilen yardımlar" diye konuştu.

İHH olarak savaşın başladığı günden bugüne kadar bölgeye 7 bin 100 tır insani yardım tırı ulaştırdıklarını vurgulayan Sarımsakçı, bugün de Gerede'den 4, Göynük'ten bir ve Bolu merkezden bir olmak üzere toplam 6 yardım tırını dualar eşliğinde bölgeye uğurladıklarını kaydetti.