- Bolu Belediye Başkanı Yılmaz:

- Bolu Belediye Başkanı Yılmaz:
- Bolu Belediye Başkanı Yılmaz:
- "Bilinçsiz olarak, yüzme bilemeden, önlem almadan göle, denize giren insanların acı haberlerini duymak bizleri üzüyor"

BOLU (AA) - Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bilinçsiz olarak, yüzme bilemeden, önlem almadan göle, denize giren insanların acı haberlerini duymak bizleri üzüyor" dedi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, hava sıcaklıklarının bundan sonra mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğine dikkat çekerek, sıcaktan bunalan insanların serinleme ihtiyacı duyduğunu söyledi.

Yılmaz, "Bilinçsiz olarak, yüzme bilemeden, önlem almadan göle, denize giren insanların acı haberlerini duymak bizleri üzüyor. Onun için insanların acı haberlerini duymayacağımız şekilde davranmasını öneriyoruz" diye konuştu.

Serinleyelim diye kimsenin canından olmasını istemediklerini belirten Yılmaz,  "Allah'a dua ediyoruz. İnsanlarımızın da kendi tedbirlerini de kendilerinin almalarını talep ediyoruz" dedi.

Yılmaz, yaşanabilecek olumsuz olaylara karşı itfaiye ekiplerinin her zaman hazır olduğuna dikkati çekerek, "Belediyemize bağlı itfaiye ekiplerimiz boğulma ve kaybolma olaylarına karşı her zaman hazırlıklı. Profesyonel balık adamlarımız yaşanabilecek boğulma olaylarına anında müdahalede edecek kapasite ve beceride. Ama inşallah, onlara görev düşmez ve insanlarımızın canı yanmaz" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Hava

  ,

  zaman

  ,

  Karşı