Bolu Belediye Başkanı Yılmaz'dan inceleme

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz'dan inceleme
Bolu Belediye Başkanı Yılmaz'dan inceleme
BOLU (AA) - Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediyelerine ait Bebek Ormanı'nda inceleme yaptı.Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, ormanın daha...

BOLU (AA) - Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediyelerine ait Bebek Ormanı'nda inceleme yaptı.

Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, ormanın daha verimli kullanılmasıyla ilgili olarak yürüttükleri çalışma kapsamında arazinin boş kalan bölümlerine diktikleri, kavun, karpuz, domates, salatalık, biber ve fasulye gibi meyve ve sebzelerin yetişmeye başladığını söyledi.

Bolu'da, buğday ve patatesin dışında da ürünlerin yetişeceğine dikkat çeken Yılmaz, "Karpuz birinci öncülüğümüz. Çünkü karpuz son mevsim çıkıyor. Bunun yanında kabak zaten belirli yerlerimizde üretiliyor. Kavun Bolu da ekilip biçilen bir şey değil. Şuan ciddi anlamda kavun, karpuz ve kabak yerleri oluşturduk. Ürünler yavaş yavaş yetişmeye başladı. Ama bunu yanında domates, salatalık, biber gibi çeşitleri de üreteceğiz. Vatandaşlarımız, nerede yetiştiği belli olmayan meyve ve sebzelerden ziyade kendi gözleri önünde yetişen ürünler, dalından kopartarak daha uygun fiyata evlerine götürebilecek" şeklinde konuştu.


    ETİKETLER:

    Belediye

    ,

    İnceleme