"Bolu Kadın Dayanışması" Grubu kuruldu

"Bolu Kadın Dayanışması" Grubu kuruldu
"Bolu Kadın Dayanışması" Grubu kuruldu
BOLU (AA) - Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde, "Bolu Kadın Dayanışması" Grubu kurdu.Bolu TSO İl Kadın...

BOLU (AA) - Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde, "Bolu Kadın Dayanışması" Grubu kurdu.

Bolu TSO İl Kadın Girişimciler Kurulu, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Bolu Şubesi, Türk Kızılayı Bolu Kadın Kolları, Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi, Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Bolu Şubesi, Dağkent Engelliler Spor Kulübü, Bolu El İşi Hatıraları Derneği (BEH-DER), Bolu Kent Konseyi Kadın Meclisi, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bolu Şubesi, Sebenli Kadınlar Yardımlaşma Derneği ve Türk Kadınlar Birliği Bolu Şubesi üyelerince kurulan grup, kadınların toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekmek için çalışmalar yapacak.

Bolu TSO kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Orkide İka, düzenlediği basın toplantısında, toplumun her kesiminden kadınları temsil eden sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiklerini belirtti.

Türkiye nüfusunun yarısını kadınların oluşturduğuna dikkat çeken İka, "Kadınlarımız, ülke olarak en önemli zenginliğimiz olan beşeri sermayemizin de yarısı, müşterek hayatın ayrılmaz ve vazgeçilmez parçası anlamına geliyor" ifadesini kullandı.

Kadınların sesini daha fazla duyurmayı amaçladıklarını anlatan İka, şöyle konuştu:

 "Bizler de birlikten güç doğar düşüncesiyle, sesimizi bireysel değil, kolektif çıkararak duyurmayı istedik. Birlikte verilen mücadelenin, bireysel her türlü çaba ve girişimden çok daha etkin ve etkili olacağını biliyoruz. Kentimizin sesini bu konuda daha gür duyurmak amacıyla başlattığımız bu kadın dayanışmasının, başka şehirlerimize ve oralardaki kadınlarımıza da örnek birer model teşkil edebilmesini arzu ediyoruz."