Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi

Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi
Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi
BOLU (AA) - "Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi" kapsamında toplantı düzenlendi. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile Doğu Marmara...

BOLU (AA) - "Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi" kapsamında toplantı düzenlendi. 

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen eğitim programı Bolu İzzet Baysal Turizm Otelcilik Meslek Lisesi'nde yapıldı. 

Orman Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Ömer Naci Kaya, yaptığı konuşmada, kentte ciddi bir mantar toplayıcı potansiyeli olduğunu söyledi.

Bolu ve bölgesinde yaşayan vatandaşların ve köylülerin topladığı mantarı satarak belli bir gelir elde ettiğini de anlatan Kaya, "Fakat vatandaşlar, yeterli geliri sağlayamıyor. Bunun sebebi, toplama yanlışlıkları. Mantarları, geleceğe yönelik ciddi manada riskler ve tehlikeler oluşturacak şekilde bilinçsizce topluyoruz" diye konuştu.

Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin de projeyle toplumun bilinçlendirilmesini hedeflediklerini  belirterek "Burada amaçladığımız mevcut olan mantarları tanımak, tahrip etmeden toplamak ve bunlardan faydalanarak ekonomiye kazandırmaktır" dedi.


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  orman

  ,

  eğitim