Bolu'da gasp girişimi iddiası

Bolu'da gasp girişimi iddiası
Bolu'da gasp girişimi iddiası
- Bir iş adamını ve yanındakileri rehin alıp gasp etmeye çalıştıktan sonra kaçtığı bildirilen 9 kişi gözaltına alındı

BOLU (AA) - Bolu'da bir adamını ve beraberindekileri rehin alıp gasp etmeye çalıştıkları iddiasıyla 9 kişi gözaltına alındı.

Bolu  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Ağaçcılar Mahallesi İzzet Baysal Devlet Hastanesi Bulvarı üzerindeki bir evde iş adamı A.Y. ile yanında bulunan S.B, U.Ö. ve S.C'yi rehin alarak gasp girişiminde bulunan silahlı ve maskeli şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Araştırmaları sonucu şüphelilerin kimliklerini belirleyen polis ekipleri, K.Ç, H.K, M.B, Z.Ö, M.A. ve M.K.G.'nin İstanbul 'dan Ankara 'ya gitmek üzere bindikleri aracı takip etti.

TEM Otoyolunun Abant Sapağı önünde oluşturulan kontrol noktasında durdurulan araçtaki şüpheliler gözaltına alındı. Bu kişilerle ruhsatsız tabanca, şarjör, 7 fişek, kurusıkı tabanca ve şarjörü, 5 fişek, muşta, kar maskesi, eldiven, atkı ve 2 bıçak ele geçirildi.

Şüphelilerden M.T. ve M.Y. Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde saklandıkları evde, N.Ö. de Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yakalanarak Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. 

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.