Bolu'da iş bırakma eylemi

Bolu'da iş bırakma eylemi
Bolu'da iş bırakma eylemi
BOLU (AA) - Bolu İzzet Baysal Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bazı çalışanlar tarafından 2 günlük iş bırakma eylemi başlatıldı.Hastane önünde...

BOLU (AA) - Bolu İzzet Baysal Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bazı çalışanlar tarafından 2 günlük bırakma eylemi başlatıldı.

Hastane önünde toplanan grup adına açıklama yapan Bolu-Düzce Tabipleri Odası Başkanı  Fatih Demircioğlu, sağlıkta dönüşüm sisteminin, sağlık çalışanlarını ve hastaları mağdur ettiğini ileri sürdü.

Hastaların ödediği katkı ve katılım paylarının arttığını, sağlık çalışanlarının gelirlerinin azaldığını savunan Demircioğlu, şöyle konuştu:

"Performans sistemi nedeniyle daha kısa sürede daha fazla hasta muayene etme baskısı, tıbbi uygulamaların puanlar üzerinden sayılara indirgenmesi, sağlık hizmetlerinin niteliğini azaltmış, bir yanda hekime başvurusu artan, ancak tedavi olamayan bir hasta kitlesi, diğer yandan yoğun iş yükü ve düşük ücretler nedeniyle tükenmiş bir sağlık çalışanı kitlesi ortaya çıkarmıştır. Hastalara bundan sonraki süreçte daha nitelikli bir sağlık hizmeti sunmak adına 2 gün boyunca acil hastalar, yatan hastalar ve çocuk hastalar dışında poliklinik ve sağlık kurulu hizmeti üretilmeyecektir." 

Açıklamanın ardından grup dağıldı.


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Çocuk

  ,

  ruh

  ,

  ,

  katılım

  ,

  açıklama