Bolu'da, Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı

Bolu'da, Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı
Bolu'da, Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı
BOLU (AA) - Bolu'da, Memur-Sen Kurucu Başkanı Mehmet Akif İnan adına hatıra ormanı oluşturuldu.Dağkent mevkisindeki alanda oluşturulan ormana, 8 bin...

BOLU (AA) - Bolu'da,  Memur-Sen Kurucu Başkanı Mehmet Akif İnan adına hatıra ormanı oluşturuldu.

Dağkent mevkisindeki alanda oluşturulan ormana, 8 bin adet çam ve göknar fidanı dikildi.

Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğal zenginliklerin azaldığı bir dönemde, insanlığın geleceğini de düşündüklerini belirtti.

İnan'ın adını yaşatmak ve doğal zenginliklere sahip çıkmak için 8 bin adet fidan diktiklerini kaydeden Koçak, "Bundan sonra burada inşallah Memur-Sen üyelerinin dikili fidanları olacak. Kentimize ve ülkemize hayırlı olsun diyorum" dedi.

Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin ise Orman Genel Müdürlüğü ve Memur-Sen Konfederasyonu arasında imzalanan  protokol kapsamında, hatıra ormanları oluşturulduğunu vurgulayarak, "Orman, ağaç sevgisini geliştirmek, yaygınlaştırmak maksadıyla farkındalık oluşturması adına bu tür organizasyonları önemsiyoruz. Memur-Sen üyeleriyle hatıra ormanını oluşturuyoruz. Bu hatıra ormanının, ülkemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Protokol

  ,

  Memur

  ,

  orman

  ,

  Memur-Sen