Bolu'da "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Projesi"

Bolu'da "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Projesi"
Bolu'da "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Projesi"
BOLU (AA) - Bolu'da "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Projesi" kapsamında yürüş düzenlendi.Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bolu...

BOLU (AA) - Bolu'da "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Projesi" kapsamında yürüş düzenlendi.

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bolu Halk Sağlığı İl Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen "Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Yaşam Projesi" kapsamında Karaçayır Mahallesinde bulunan parkta yürüyüş gerçekleştirildi.

Yürüyüşe Bolu Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Bolu İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Arık, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Yaşlı Sağlığı Merkezine gelen yaşlılar ve gençler katıldı. 

Spor uzmanları gözetiminde yapılan ısınma hareketlerinin ardından yaklaşık 100 kişilik grup, hava sıcaklığı sıfırın altında 2 derece olmasına rağmen parkta bulunan parkurda yaklaşık 30 dakika yürüdü.

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Arık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karaçayır Mahallesi'ndeki Yaşlı Sağlığı Merkezinde 300 kişinin kaldığını  belirterek, "Bunlardan her gün 100'ü merkezimize geliyor. Bunlar sabah sporu, yürüyüşleri ve plates yaptıktan sonra ekiplerimiz tarafından bir taraftan tansiyonlarına bakılıyor ve kan şekerleri ölçülüyor. Bu değerlerin normal seviyede kalması sağlanıyor.  Alınan değerler günlük olarak tutuluyor" diye konuştu.

Arık, yapılan etkinlikler sayesinde kronik hastalıkların önlendiğini kaydetti.