Bolulu paraşütçüler Hezarfen Çelebi'nin izinde

Bolulu paraşütçüler Hezarfen Çelebi'nin izinde
Bolulu paraşütçüler Hezarfen Çelebi'nin izinde
BOLU (AA) - Abant İzzet baysal Üniversitesi (AİBÜ) ortaklığı ile hazırlanan "Hezarfen Çelebinin İzinde Avrupa Yolunda" isimli...

BOLU (AA) - Abant İzzet baysal Üniversitesi (AİBÜ) ortaklığı ile hazırlanan "Hezarfen Çelebinin İzinde Avrupa Yolunda" isimli proje onaylandı.

AİBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin sosyal ortak olarak katkı sağladığı ve Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneğinin ERASMUS Programı kapsamında sunduğu "Hezarfen Çelebinin İzinde Avrupa Yolunda" isimli projenin Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildiği duyuruldu.

Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Başkanı İsmail Uçar'ın proje hakkındaki görüşlerine de yer verilen açıklamada, projenin amacının, yörenin hava sporları potansiyelinin artırılması ve turizme katkı sağlanması olduğu belirtildi.

Proje çerçevesinde Almanya'da gruplar halinde eğitim ve inceleme faaliyetlerinde bulunulacak olan paraşütçülerin, bölgede uçuşlar yapacağı ve katılımcılara yönelik olarak pedagojik eğitim verileceği ifade edildi.