Bolu'ya olimpik spor tesisleri yapılıyor

Bolu'ya olimpik spor tesisleri yapılıyor
Bolu'ya olimpik spor tesisleri yapılıyor
- Bolu Belediye Başkanı Yılmaz: - "Bolu'ya bin 700 dönümlük arazi üzerine Türkiye'nin en büyük Olimpik Spor Tesisi'ni yapıyoruz"

BOLU (AA) - Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kente  Türkiye 'nin en büyük olimpik spor tesislerini yaptıklarını bildirdi.

Yılmaz, Karaçayır Mahallesi'nde yapımı devam eden 3 bin kişilik spor salonunda düzenlediği basın toplantısında, spora yönelik birçok çalışma yürüttüklerini söyledi. 

Bin 700 dönümlük arazi üzerine kurdukları Türkiye'nin en büyük olimpik spor tesisinde çalışmaların sürdüğünü aktaran Yılmaz, "Bundan önce bin 100 dönümle sınırlıydı. Şu an bin 700'e doğru gidiyor veya en son kaça çıkarsa o yönde planlama içerisine giriyoruz. Çalışmaların yüzde 60'ı tamamlanmış durumda" diye konuştu. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teşekkür eden Yılmaz, "Gençlik ve Spor Bakan yardımcımız, eski milletvekili Metin Yılmaz'ın orada olmasının avantajını yaşıyoruz. Bolu'ya eğer kısa dönemde 100 milyonu aşkın yatırım yapıldıysa öncelikle bakanlık yetkililerine ve Yılmaz'a teşekkür etmeyi borç bilirim" ifadelerini kullandı.