Bolu'ya "Trafik Elektronik Denetleme Sistemi" kurulacak

Bolu'ya "Trafik Elektronik Denetleme Sistemi" kurulacak
Bolu'ya "Trafik Elektronik Denetleme Sistemi" kurulacak
- Sistemin kurulmasını öngören protokol, belediye ve ilgili firma yetkililerince imzalandı

BOLU (AA) - Bolu Belediyesince, kente 50 kamerayla hizmet verecek "Trafik Elektronik Denetleme Sistemi" kurulacak.

Sistemin kurulması protokolü, belediyede düzenlenen törende, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Karadeniz Teknik Mühendislik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Gök tarafından imzalandı.

Belediye başkanı Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, İl Emniyet Müdürlüğünün belirli yerlere kameralar koyarak hem trafik ihlallerinin tespiti hem de şehrin güvenliğinin sağlanması için yürüttüğü çalışmaya kendilerinin de destek verdiğini anımsatarak, "Bolu'nun çok önemli bir bölümünü tamamen gözetim altına alacak bir anlaşma yapıyoruz" dedi.

Bolu'da bundan sonra trafik hatasından, kavga ve hırsızlık olaylarına kadar her şeyin tespitinin yapılacağını belirten Yılmaz, "Yanlış yere park yapılıyordu. Artık kimseye yanlış yere park yapma demeyeceğiz ve uyarmayacağız" şeklinde konuştu.

Alaaddin Yılmaz, verilerin toplandığı noktanın emniyet müdürlüğü olacağını, güvenli ve sağlıklı bir şehir oluşturmak içinde ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Kurulacak sistemin maliyetinin kesilecek olan cezalardan gelecek para ile karşılanacağını dile getiren Yılmaz, belediyenin kasasından paranın çıkmayacağını, çalışmanın sözleşme gereği 6 ay içerisinde bitmesi gerektiğini söyledi.

Halil Gök ise şehrin ana arterlerine 50 kamera sistemi kuracaklarını, çalışmaların 6 ay içerisinde bitirilmesinin planlandığını, ilk uygulamanın ise 2 ay içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi.