Diyetisyen gözetiminde 3 ayda 27 kilo verdi

Diyetisyen gözetiminde 3 ayda 27 kilo verdi
Diyetisyen gözetiminde 3 ayda 27 kilo verdi
- Bolu'da zayıflamak için diyetisyene başvuran kişi, 3 ayda 105 kilodan 78 kiloya düştü

BOLU (AA) - Bolu'da fazla kilolarından rahatsız olan ve zayıflamak için diyetisyene başvuran Mehmet Temiz, 3 ayda 27 kilo verdi.

Kentteki özel bir hastaneye obezite şikayetiyle başvuran 36 yaşındaki Temiz, diyetisyen tarafından uygulanan 3 aylık tedavinin ardından 105 kilodan 78 kiloya düştü.

Mehmet Temiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 ayda gerçekleşen büyük değişimin hem kendisini hem de çevresindekileri şaşırttığını belirterek, "Çok mutluyum, hayata bakış açım değişti. Bu gerçekten gerekiyormuş. Ailem ve çevrem çok şaşırdı. Şu anda tanıyamıyorlar. Kilo her zaman bir insan için zarar, ben bunun farkına vardım. İnşallah herkes istediği gibi bir kiloya sahip olur" diye konuştu.

Kilo vermek için çok büyük bir kararlılık gösterdiğini vurgulayan Temiz, verdiği kararlarla da bunu başardığını söyledi.

Mehmet Temiz'in hastaneye başvurduğunda çok ciddi sağlık problemleri olduğuna değinen Sağlıklı Yaşam ve Diyet Uzmanı Tuğba Yüzüak ise "Özellikle de karaciğer yağlanması vardı. Karaciğer enzimleri çok yüksekti ve kolesterolü vardı. Diğer kiloya bağlı hastalıklar da vardı" ifadesini kullandı.

İlk amaçlarının Temiz'in değerlerini normale döndürmek olduğunu kaydeden Yüzüak, şöyle devam etti:

"Diyet, Mehmet Bey için bir lüks değil zorunluluktu. Acil kilo vermesi gerekiyordu. O yüzden ilk amacımız değerlerini düşürmek oldu. Sürekli tetkikler yaparak, bu değerleri gözlem altında tuttuk. Düşürmeye çabaladık. Mehmet Bey, bize gelerek mide küçültme operasyonu hakkında bilgi almak istediğini söyledi. Biz de 'diyetle deneyelim, eğer yol kat edemezsek operasyon yapılsın' dedik ama Mehmet Beyin çok güzel bir azmi ve başarısı oldu. Güzel bir ekip çalışması yaptık. Umduğumuzun da çok üzerinde bir başarı gördük. Yolumuza bu şekilde devam ettik. Artık sağlıklı seviyedeyiz. Şu anki çalışmamız bu kilonun korunması yönünde olacak. Bize geldiğinde 105 kiloydu, şu anda 78 kilo."