Doğu otobüslerini çiçek ve çikolatayla karşıladılar

Doğu otobüslerini çiçek ve çikolatayla karşıladılar
Doğu otobüslerini çiçek ve çikolatayla karşıladılar
- AİBÜ Öğrenci Konseyi üyeleri, Doğu Anadolu seferi yapan şehirlerarası yolcu otobüsündeki yolculara, Bolu otogarında çiçek sunarak çikolata ikram etti

BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Öğrenci Konseyi üyeleri, Doğu Anadolu Bölgesi'ne sefer yapan şehirlerarası yolcu otobüslerindeki yolcuları çiçek ve çikolatayla karşıladı.

Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelen AİBÜ Öğrenci Konseyi üyeleri, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illere sefer yapan yolcu otobüslerindeki yolculara çiçek ve çikolata verdi. Otobüsteki tüm yolcularla kucaklaşan konsey üyeleri, bölgedeki vatandaşlara selam gönderdi. Bu tür bir karşılamaya şaşıran yolcular ise duygu dolu anlar yaşadı.

AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle milletçe sarsıldıklarını, tarifi olmayan acılar yaşadıklarını söyledi. 

"Dün topraklarımıza kastedenler, Çanakkale'de karşımızda duranlar kimler ise bugün de aynı kişiler sahnede" diyen Saygılı, "Asırlar boyu birlikte yaşamış, Çanakkale'de birbirine omuz vermiş, ay yıldızlı al bayrağın altında birlikte gölgelenmiş, kız alıp oğlan evermiş Türk ve Kürdün kardeşliğini asla bozamayacaklar. Bu millet çok badireler atlattı. Birlik ve beraberlik içerisinde bunun da üstesinden geleceğimize inancımız tamdır" şeklinde konuştu.

Saygılı, kardeşleri birbirine düşman etmeye çalışanlara ortak tavır gösterdiklerini belirterek, "Buradan Anadolumuzun doğusundaki kardeşlerimize selam olsun. Şanlıurfa'ya, Diyarbakır 'a, Adıyaman'a selam olsun. Mardin'e, Batman'a, Van'a ve tüm coğrafyaya kucak dolusu selam olsun" dedi.