Elazığspor'da sezon hazırlıkları

Elazığspor'da sezon hazırlıkları
Elazığspor'da sezon hazırlıkları
- Elazığspor Teknik Direktörü Bektaş: - "Sol açık ve forvet mevkilerine yerli oyuncu almayı düşünüyoruz" - "Anadolu'da çok yüksek gelirlere sahip kulüplerimiz yok. Bunda dolayı Anadolu takımları sıkıntı yaşıyor"

BOLU (AA) - PTT 1. Lig takımlarından Elazığspor, yeni sezon hazırlıklarına Bolu'da devam ediyor.

Bolu'nun Karacasu Beldesi'nde bulunan bir otelin sahasında teknik direktör Bayram Bektaş gözetiminde gerçekleşen antrenman, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı.

Yaklaşık 2 saat süren idmanda, top sürme ve pas çalışması yapıldı.

Bektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampın sonuna geldiklerini, takımın bayramı izinli geçireceğini söyledi.

Kampın iyi geçtiğini ve futbolcuların form düzeyinin arttığını belirten Bektaş, " Bugün bunu yapacağımız ikinci hazırlık maçıyla da göreceğiz. Hem istediğimiz performansı almak istiyoruz hem de yeni gelen bazı oyuncularımızı görmek istiyoruz" diye konuştu.

- "Sol açık ve forvet mevkilerine yerli oyuncu almayı düşünüyoruz"

Bektaş, transfer çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını ifade ederek, "Şu anda 5 yabancımız da takımda.  Belki ekstra bir yabancıyı alabiliriz. Lig uzun bir maraton. Sakatlık olur, form grafiği düşük olur, değiştirmemiz gerekebilir. Yedekte bir tane yabancı oyuncu bulundurabiliriz. Onun dışında bir iki bölgeye alternatif olarak yerli oyuncu alacağız. Sol açık ve forvet mevkilerine yerli oyuncu almayı düşünüyoruz. Hem mevki hem de maliyet olarak en iyi oyuncuyu bulmaya çalışıyoruz" sözlerine yer verdi.

Transfer konusunda her şeyin takımın bütçesine bağlı olduğuna dikkat çeken Bektaş, mali açıdan rahat olan takımların daha rahat transfer yaptığını dile getirdi.

- "Yerli ve yabancı oyuncularımızın belli bir kaliteye sahip"

Elazığspor'un da kendi bütçesine göre bir transfer çalışması yürüttüğünü aktaran Bektaş, "Çok küçük bir bütçemiz yok. Aldığımız oyuncuların da belli bir maliyeti var. Yerli ve yabancı oyuncularımızın belli bir kaliteye sahip. Biz en iyi futbolcuyu ince eleyip sık dokuyarak bulmaya çalışıyoruz. Bizim sistemimize, şartlarımıza, şehrimize en uygun oyuncuyu bulmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

- "Gelir-gider tablosunu iyi ayarlamak lazım"

Anadolu takımlarının özellikle de transfer dönemlerinde çok ciddi mali sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Bektaş, şunları kaydetti:

"Çünkü Anadolu takımlarının bir gelir düzeyi var. Büyük takımlar kadar yüksek gelirleri yok. Ancak, A.Ş. olurlarsa ya da başka ek bir gelirleri ya da belediye tarafından destek gelirse sıkıntı yaşamıyorlar.  Ancak 1 ya da 2 sezon yanlış transfer yaptıktan sonra bu bütçe de düşüyor. Sıkıntıya da giriyor, borçlanıyor. O yüzden çok dikkat etmek lazım. Gelir-gider tablosunu iyi ayarlamak lazım. Anadolu'da çok yüksek gelirlere sahip kulüplerimiz yok. Bundan dolayı Anadolu takımları sıkıntı yaşıyor."